doradztwo
informatyka
integracja

Dotacje na innowacje

loga unijneValue Based Advisors Sp. z o.o. wspólnie z Politechniką Wrocławską zrealizowała projekt

„Narzędzia Business Intelligence dla Wirtualnej Sieci Punktów Sprzedaży”.Projekt został zrealizowany w ramach programu „INNOTECH” w ścieżce programowej IN-TECH i był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Celem projektu było przygotowanie zestawu intuicyjnych, przyjaznych użytkownikowi oraz prostych w integracji i obsłudze narzędzi informatycznych, które poprzez dostarczenie kluczowych informacji z zakresu danego rodzaju sprzedaży (detaliczna i internetowa), umożliwią:

  • weryfikację i analizę głównych wskaźników sprzedaży, a w przypadku sklepów internetowych dodatkowo najważniejszych wskaźników e-commerce,
  • obserwację i analizę trendów sprzedaży produktów, wspierającą zarządzanie stanem magazynu oraz promowanie poszczególnych produktów,
  • promocję sprzedawanych produktów na ekranach dotykowych oraz analizę działań klientów na ekranach dotykowych,
  • analizę ruchu na stronie internetowej sklepu.

Powyższe działania usprawnią i wpłyną pozytywnie na proces podejmowania decyzji, a w konsekwencji przyczynią się do zwiększenia sprzedaży w niewielkich lokalnych sklepach detalicznych oraz w sklepach internetowych.

Koncepcja narzędzi oparta jest o eksplorację szczegółowych danych (Big Data) pochodzących od sklepów operujących w segmencie SME (Small Medium Enterprise). Źródłem informacji do analizy są dane pochodzące z systemów sprzedaży małych sklepów, pobranych z kas fiskalnych oraz dane pobierane ze sklepów internetowych. Zakres badawczy projektu skupia się na opracowaniu innowacyjnych algorytmów analizy danych o dużych wolumenach w oparciu o zdefiniowane ontologie. Pierwotnie zdefiniowany cel został zrealizowany – powstały:

  • aplikacja webowa zarówno dla sklepów małopowierzchniowych jak i internetowych,
  • aplikacja multimedialna na ekrany dotykowe dla sklepów małopowierzchniowych.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://biwiss.eu:4444/